Saat
Takvim
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret41572

Rast Müzikoloji Dergisi (Uluslararası Müzikoloji Dergisi)

ISSN:2147-7361 e-ISSN: 2147-7531 Doi:10.12975

Hakkımızda

EN ÖNEMLİ AMACIMIZ; AKADEMİK ARAŞTIRMALARI VE BİLİM ADAMLARI ARASINDA Kİ DÜŞÜNCE ALIŞVERİŞİNİ SAĞLAMAKTIR. BİLGİ KOLAY ULAŞILABİLİR OLMALIDIR. BU SAYEDE AKADEMİK TEKAMÜL HIZLI GERÇEKLEŞEBİLİR.

*Şimdilik yılda 2-3 sayı çıkarmayı planlıyoruz.

*Müzikoloji ile ilgili bütün çalışmaları ve diğer bilim dallarıyla yapılan ortak çalışmaları da yayınlıyoruz.

*Yayınlanan bütün çalışmalar bilimsel düşünce çerçevesinde hakemlerimiz tarafından değerlendirilir ve yayın için uygun görüşü alınır.

*Araştırma makalelerine öncelik verilir.

*Röportaj, tanıtım yazıları, musiki kültürümüz açısından önem taşıyan latinize edilmiş önemli makaleler de hakem değerlendirmesinden geçerek yayınlanabilir. Ancak araştırma makalelerinin yoğunluğuna göre yayın sırasına koyulur.

*Rast Müzikoloji Dergisinde yayınlanan bütün makalelerin telif hakları dergiye aittir. Yazarlar tarafından herhangi bir telif hakkı talep edilemez. Makale yayını için yazarlardan herhangi bir ücretde istenilmez. Dergimizde yayınlanan makaleler başka yerlerde tekrardan yayınlanamayacağı gibi kaynak gösterilmeden de kullanılamaz. (Makalesini kitaba çevirmek isteyen yazarlar için herhangi bir kısıtlama yoktur. Dilediğinde bunu gerçekleştirebilir.)

*Yazıların içeriği ve metinsel sorumluluğu tamamen yazarlara aittir. Rast Müzikoloji Dergisi metinsel ifadelerden ve kullanılan içerikten sorumlu değildir.

*Dergide, Türkçe, Azerice ve İngilizce makaleler yayınlanabilir.

*Özetler, Türkçe ve İngilizce olmak üzere 250-300 kelime arasında olmalı, 5-8 anahtar kelime yazılmalıdır.

*Yayınlanacak çalışma daha önce yayınlanmamış olmalı yada yeniden yayınlanması için önemli bir gerekçe gösterilmelidir.

Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 35° 20°